Skyrace Lodrino 2 místo

07.06.2013 15:08

První opravdový horský závod letošní sezóny pro mě dopadl rozpačitě.Skyrace Lodrino-Lavertezzo byl zkrácen kvůli množství nového sněhu v nejvyšším bodě závodu.To ovšem neznamenalo,že by byla trať lehčí.Naopak,sice se zkrátila délka,ale zůstalo prakticky stejné převýšení.Celková délka 15km,na prvních 7km nastoupáno 1750m a na zbylých 8km 1750m seběh.Lze si tedy jednoduše představit obtížnost výběhu a především nekonečně dlouhého,nebezpečného a strmého seběhu.

Závod se pro mě vyvýjel dobře.Za časouvou polovinou a v nejvyšším bodě závodu jsem vedl s náskokem 2,5minuty na pozdějšího vítěze Mikhaila Mamleva.Seběh jsem se snažil běžet opatrněji s vědomím relativně velkého náskoku.Bohužel asi 3km před cílem jsem na kluzkém terénu upadl a dost si pohmoždil pravé koleno.Po několika vteřinách na zemi jsem se pokusil znovu rozeběhnout což se mi,ikdyž kulhavě podařilo.Bohužel po této ztrátě a s bolavou nohou jsem už jen očekával kdo se přeze mě přežene a na skalách asi 1,5km před cílem se tak stalo. 

I tak jsem byl velmi spokojený hlavně s výborným výkonem ve výběhu.Vše ovšem kazí následný problém s pohmožděným a naraženým kolenem,který mě nejen vyřadil z tréninku dnes už pátým dnem,ale hlavně mě připravil o jeden z vrcholů jarní sezony-mezinárodní a uznávaný Skyrace Valmalenco-Poschiavo,kde jsem měl obhajovat vítězství z posledních 2 let...

Bohužel,nedá se nic dělat.Nyní se musím dát co nejdříve zdravotně do pořádku a opět trochu potrénovat,abych byl ne ME v běhu do vrchu fit.

 

                   
                   
                   
                   
  Cognome e nome Anno Domicilio Club Nazione Categoria Inter 1 Tempi Scarto
1 Mamleev Mikhail 1975 Meltina   I U-attivi  01:09:48.64 01:52:05.32  
2 Krupicka Robert 1978 Czech Republic Salomon CZE CR Salomon U-attivi  01:07:20.96 01:52:51.72 00:00:46.40
3 Zerboni Daniele 1975 Chiesa in Valmalenco   I U-attivi  01:12:47.32 01:57:23.98 00:05:18.66
4 Manser Walter 1977 Fontnas   CH U-attivi  01:11:51.65 01:58:36.09 00:06:30.77
5 Gazzola Marco 1971 Claro Team Salomon Agisko CH U-attivi  01:13:53.94 01:58:51.78 00:06:46.46
  Frei Max 1977 Freiburg im Breisgau   D U-attivi  01:14:27.48 02:02:17.83 00:10:12.51
7 Havlicek Jan 1979 Svojetice inov-8 CR U-attivi  01:13:34.72 02:03:30.30 00:11:24.98
  Fiorentini Marino 1970 Valsolda   I U-attivi  01:20:53.56 02:05:11.81 00:13:06.49
9 Zemanik Jan 1990 Ostravice Salomon - Suunto CR U-attivi  01:18:32.03 02:06:14.36 00:14:09.04
  Ferrari Adam 1973 Ponte Capriasca   CH U-attivi  01:18:46.11 02:09:25.71 00:17:20.39
  Pongelli Giorgio 1981 Vaglio   CH U-attivi  01:20:12.87 02:09:56.73 00:17:51.41

—————

Zpět